سال رونق تولید مبارک باد   ***   بیمه "ما" برای سومین سال متوالی موفق به کسب رتبه یک توانگری مالی شد   ***   پيام تبريك مديرعامل بيمه "ما" به مناسبت فرا رسيدن سال نو   ***
بیمه اتومبیل


توسعه علم و تکنولوژی در خدمت آسایش ، رفاه و صرفه جویی در زمان آحاد جامعه می باشد . با توجه به توسعه راه ها و استفاده مردم از وسایل نقلیه در بیشتر مواقع خسارات سنگین جانی و مالی به دارندگان ، سرنشینان و اشخاص ثالث وارد می شود و مشکلات جدی برای استفاده کنندگان فراهم می سازد . برای جبران خسارت مالی و جانی ناشی از حوادث ، شرکت بیمه"ما" با دریافت حق بیمه مناسب ، خسارت های مالی و جانی وارده را پوشش می دهد. بیمه اتومبیل به بخش های اصلی زیر تقسیم می شود:


بیمه بدنه اتومبیل

در بیمه بدنه اتومبیل جبران خسارت وارده به وسیله نقلیه مورد بیمه ، تحت پوشش قرار می گیرد.

حادثه

منظور از حادثه ، تصادف دو اتومبیل با یکدیگر و یا برخورد اتومبیل مورد بیمه با جسم ثابت یا متحرک ویا برخورد شی دیگری با اتومبیل مورد بیمه ویا واژگونی ، سقوط و انحراف مورد بیمه در اثر حوادث رانندگی است .

خطرات تحت پوشش بیمه بدنه اتومبیل

در بیمه نامه بدنه، خطرات اصلی شامل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، حادثه، واژگونی و سرقت کلی است . همچنین خطرات اضافی شامل بلایای طبیعی ، سیل، زلزله وآتشفشان ، خسارت ناشی از پاشیده شدن اسید و مواد شیمیایی ، شکست شیشه به تنهایی و همچنین سرقت در جای تمام قطعات یا برخی از قطعات وسیله نقلیه و هزینه ایاب و ذهاب در مدت تعمیر وسیله نقلیه که موجب بروز خسارت به وسیله نقلیه می گردد ، می شود که بیمه گذاران می توانند با پرداخت حق بیمه اضافی این پوشش ها را نیز خریداری نمایند .

بیمه شخص ثالث اتومبیل

بر اساس قانون بیمه اجباری شخص ثالث، کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی موظفند مسئولیت خود در قبال اشخاص ثالث را به لحاظ مالی و بدنی بیمه نمایند .

 

خطرات و خسارت های تحت پوشش

حوادث مذکور،در بیمه نامه شخص ثالث شامل هرگونه سانحه ای از قبیل  تصادم ، تصادف، سقوط ، واژگونی ، آتش سوزی ویا انفجار وسایل نقل و نیز خساراتی است که از محمولات وسایل مزبور به اشخاص ثالث وارد می شود . خسارت های بدنی در این بیمه نامه هر نوع دیه یا ارش(دیه جراحات) ناشی از صدمه ، شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی (جزئی یا کلی ، موقت یا دایم) یا دیه فوت شخص ثالث است که به سبب حوادث ، مشمول بیمه می باشد.

بیمه مازاد شخص ثالث

حداقل پوشش بیمه در بخش خسارت بدنی ، معادل حداقل دیه یک مرد مسلمان در ماه های حرام و در بخش خسارت مالی،  معادل حداقل دوونیم درصد (5/2%)تعهدات بدنی می باشد . بیمه گذار می تواند برای جبران خسارت های بدنی و مالی بیش از حداقل مزبور، بیمه مازاد نیز خریداری نماید . بیمه گذاران بیمه "ما" می توانند با مراجعه به هر یک از شعب و نمایند گی ها در تمام نقاط کشور، تعهدات بیمه خود را افزایش دهند .

بیمه حوادث راننده اتومبیل

این بیمه نامه به منظور جبران زیان های ناشی از حوادثی که خارج از اراده بیمه گذار به راننده وسیله نقلیه مورد بیمه وارد می گردد، به همراه بیمه نامه شخص ثالث ارائه می شود و غرامت فوت و نقص عضو راننده را تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه جبران می نماید.